• Завантаження погоди...
  • --
  • :
  • --
  • |
  • року

15300, м. Корюківка,

вул. Індустріальна, 40

(04657) 3-43-53

(04657) 3-43-52

День вишиванки в Корюківському лісовому господарстві< Попередня новина

День вишиванки в Корюківському лісовому господарстві

  • 16.05.2019 13:43 - давність новини: 319 дн.

   Працівники ДП «Корюківське лісове господарство» традиційно святкують День вишиванки у національному вбранні. Адже це одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. 
   Історія української вишиванки налічує більше тисячі років. Археологічні розкопки підтверджують давнє походження вишиванки: на Черкащині була знайдена збережена сорочка, яку вчені датують IV століттям. Вишиванка була для наших пращурів не просто одягом, а оберегом, що захищав від всіляких негараздів. Навіть прадідівський вислів “народився у сорочці” споконвіків означав людину, якій таланить у житті. Новонародженим дітям першу вишиванку шили матері або бабусі, читаючи молитви за здоров'я малюка. Дівчата виготовляли вишиванки до свого весілля – в якості приданого. Відомо також, що українські чумаки, які проводили життя в довгих мандрах, довіряли пошиття своєї вишиванки лише одній обраній дівчині. 
   Кожен орнамент має своє сакральне значення, тому справжні майстрині вишивають у тиші, або за молитвою. Загалом орнаменти в українській вишивці поділяються на геометричні (вони якраз найдавніші) й рослинні, рідше зустрічаються зображення тварин, птахів і людей. Найвідомішим із них є фігура жінки з піднятими руками - Берегиня, або Бережа, Мати-годувальниця. Геометричні символи поділяються за стихіями: вогню, води, землі й повітря, і кожна з них відображається цілою низкою символів та знаків. Всі ці кола, квадратики, хрестики та спіралі, що сплітаються в звичні оку візерунки, насправді є прадавніми символами, через які наші предки виражали зв’язок із Всесвітом, своє ставлення до таких понять, як життя, народження, смерть, розуміння свого призначення на Землі. 
   Справжній культ вишиванки переживає Україна останні кілька років. Та як бачимо, не такою простою річчю є звична всім нам українська вишиванка. Це не просто данина традиціям, прояв патріотизму чи витвір мистецтва. Це послання з минулого, через яке ми можемо поєднатися із предками. Це молитва без слів, завдяки якій ми можемо зцілюватися, ставати кращими, сильнішими та втілювати в життя свої мрії!