• Завантаження погоди...
  • --
  • :
  • --
  • |
  • року

15300, м. Корюківка,

вул. Індустріальна, 40

(04657) 3-43-53

(04657) 3-43-52

Корюківські лісівники борються з вершинним короїдом.< Попередня новина

Корюківські лісівники борються з вершинним короїдом.

  • 24.05.2019 13:49 - давність новини: 311 дн.

Лісівники Корюківського лісового господарства зібрали «врожай» вершинного короїда.
   Не перший рік Україна втрачає величезну кількість лісів в результаті негативного впливу життєдіяльності вершинного короїда. Розповсюдження цієї крихітної комахи перетворилось на справжню біологічну пожежу для країн помірного клімату і загрожує знищенням соснових насаджень. Складна ситуація спостерігається в країнах Європи, Канаді, США, сусідніх – Росії та Білорусії, де змушені суцільно рубати навіть Біловезьку пущу.
   Не оминув короїд і територію лісового фонду Корюківського ЛГ. Днями працівники ДП «Корюківське лісове господарство» зібрали з феромонних пасток шкідників та передали їх до Новгород-Сіверської лісової науково-дослідницької станції.
Про наявність жука-короїда свідчить колір сосен. Верхівковий короїд вражає крону дерева, воно поступово “іржавіє” і всихає. Далі долучаються симбіонти — короїди інших видів. Крім того, хворе дерево вражає грибок. Як наслідок – повна загибель дерева, перетворення його на дрова. 
   Спостереження лісівників підтверджують той факт, що шкідники протягом сезону стали розмножуватися швидше і частіше, ніж раніше. Цьому сприяють зміни клімату в бік підвищення температури повітря. Якщо раніше здорове дерево зустрічало атаку жука живицею, заливаючи свіжі ходи, то нині більшість дерев майже не мають цього імунітету. В наслідок чого жук, який за природою завжди був частиною лісової екосистеми, бо поїдав хворе та ослаблене дерево, став головним ворогом насаджень.
   «У війні з короїдом доцільно використовувати всі можливі методи: приваблювати птахів, які поїдають личинки короїда, обприскувати дерева, розвішувати феромонні пастки. Але при таких масштабах лиха максимально дієвими можуть бути лише оперативно проведені санітарно-оздоровчі заходи, які в змозі забезпечити збереження ще не заражених дерев. На жаль недосконалість сучасного законодавства робить процес отримання дозволів на ліквідацію уражених дерев максимально розтягнутим у часі. І поки ми змушені збирати документи та чекати, короїд вражає все нові й нові дерева.» - говорить інженер охорони захисту лісів Петро Устименко.
   Беззаперечним фактом залишається те, що всім нам доведеться підлаштовуватись під зміни клімату, та його наслідки, вивчати способи виявлення осередків шкідників і розв’язувати проблеми всихання лісів й надалі. Ліс - природне багатство, яке не терпить недбалості. Саме тому, це питання потребує великої уваги фахівців, щоб захист і збереження довкілля не перетворився на боротьбу із самою природою.